Саб06062020

Последна промена04:03:04 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје Охриднет и Билјана Јанеска ве водат во здрав живот

Охриднет и Билјана Јанеска ве водат во здрав живот

Сподели

Почитувани читатели Охриднет.ком и Билјана Јанеска од утре ве водат во здрав живот.  Воведуваме нова рубрика ,,Здравје”. 

Во ова ново катче сите вие ќе најдете по некој рецепт за здрав живот.  Рецепти  за смути,цедени сокови, коктели,  колачи, супи, ручеци кои што без сомнение  ќе ја подобрат вашата здравствена состојба. Рецепти и за оние кои се борат со болести но и за оние кои се совршен здрави. Рецепти за повеќе енергија и сила.  Совети за тоа како со  позитивна мисла и верба  се победуваат и најтешките болести.  Сите ние добро ја знаеме Билјана Јанеска. Тоа е охриѓанката која го победи ракот.

Тоа е жената која речиси две години е на Герсон терапија. Основа на Герсон терапијата е прочистување и детоксикација на организмот, зголемување на имунитетот до тој степен да може телото само да се избори со болеста. Во основа е здравата органска храна , цедените сокови на база на морков , клистирање со органско кафе за причистување на џигерот, и природни суплементи кои го помагаат овој процес. И секако многу е важно да се трудиме што повеќе да водиме живот без стрес и многу позитивна енергија, објаснува Билјана Јанеска.

Вшето тело има моќ да се излекува само. Герсон терапијата е еден начин да му овозможите на вашето тело да ги санира сите болести. Бидејќи кога телото само се лекува преку начинот на исхрана. Др Макс Герсон добил Нобелова награда за ова достигнување на кое го посветил целиот свој живот и успеал да изекува  многу луѓе при што главен предизвик му биле пациентите во многу тешки стадиуми и болести. Повеќе видови канцер ( маланома, рак на дојка, на панкреас.....и др) мултипллекс склероза, автоимуни заболувања, дијабетис, детоксикација на затруен организам.....

Од утре секоја недела се дружиме со позитивната Билјана, која  безрезервно сака  да ги сподели своите рецепти  преку  кои таа денес се чуствува здраво и силно.

 

За да ја запознаете подобро нашата Билјана на следниот линк прочитајте ја животната приказна објавена на Охриднет.ком

http://www.ohridnet.com/vesti/ohrid/7433-zapoznajte-ja-biljana-ohrigjankata-koja-go-pobedi-rakot

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK