Саб07112020

Последна промена10:27:59 AM

SCREEN

Cpanel

  

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје Брз рецепт за топење масти

Брз рецепт за топење масти

Сподели

Доколку имате покачено ниво на маснотии во крвта, ви го препорачуваме овој  лек, бидејќи им помогнал на многумина.

 

Потребни состојки:

3 суви смокви

200 мл јаболков оцет

Постапка:

Лекот направете го навечер, а пијте го наутро. Земете три суви смокви, добро избоцкајте ги со чепкалка за заби од сите страни, а потоа ставете ги во стаклен сад во кој сте ставиле два децилитри јаболков оцет.

Нека стојат преку ноќ, а наутро изедете ги трите скиселени смокви. Остатокот од оцетот немојте да го фрлате, туку во тој истиот оцет наредната ноќ повторно ставете три смокви подготвени на ист начин.

Содржината ви е доволна за седум дена. Осмиот ден земете нови два децилитри оцет и постапката повторете ја уште една недела.

Постапката за отстранување на мастите трае 14 дена.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK