Вто05222018

Последна промена05:57:27 PM

 
Back Вие сте на: Home Здравје Здрави сникерс бомбици без шеќер

Здрави сникерс бомбици без шеќер

Сподели

 

Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела објавуваат здрави рецепти со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба.

 ,,Ние сме она што јадеме.....телото само може да се излекува од сите болести само преку начинот на исхрана"....

Основа на рецептите на Јанеска, жената херој која две години е на Герсон терапија и ја победи најтешката болест , се органското овошје и зеленчук.

Оваа недела Ви откриваме рецепт за Сникерс бомбици без шеќер и без засаладувач.

Потребни состојки:

20 свежи урми

200 гр несолени печени кикирики 

1 мало лажиче кокосов масло

1 мало лажиче какао

Подготовка:

Кикириките се мелат, а урмите минута две во топла вода па се лупат и им се вадат семките. Се  замесува заедно со кокосовото масло и какаото. Потоа се мачка малку кокосово масло на рацете за да не ви лепи па се формираат бомбици.

Излегуваат отприлика 15 тина бомбици. Уживајте во здрав и вкусен десерт!!! 

Фотографии:

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK