Сре08122020

Последна промена11:40:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје Направете здраво бесквасно лебче

Направете здраво бесквасно лебче

Сподели

 

Продолжуваат здравите рецепти на Охриднет и Билјана Јанеска. Објавуваме рецепти и совети со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба.

 

 

,,Ние сме она што јадеме.....телото само може да се излекува од сите болести само преку начинот на исхрана"....

 

Основа на рецептите на Јанеска, жената херој која повеќе од две години е на Герсон терапија и ја победи најтешката болест , се органското овошје и зеленчук.

Оваа недела рецепт за здрави, вкусни и  брзи  бесквасни лебчиња. 

Потребно:

150 гр интегрално пченично брашно

50 гр интегрално ржано брашно

50 гр интегрално пченкарно брашно 

200 мл јогурт 

мало лажиче хималајска сол 

малку сода 

Подготовка:

Сите состојки се замесуваат. Не треба да чекате втасување, лебчињата се многу брзи. Од тестото формирате топчиња ги ставате во тава и печете околу десетина минути на 200 степени. 

Од оваа смеса се добиваат шест лебчиња.

Фотографии:

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK