Вто12102019

Последна промена09:41:55 AM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје Здрави макаронс колачи, неверојатно брзи, а вкусни

Здрави макаронс колачи, неверојатно брзи, а вкусни

Сподели

Неверојатно брзи а вкусни и што е најважно здрави макаронс колачи. Потребни ви се само три состојки.

 

- 3 банани

- 100 гр кокос

-100 гр црно чоколадо 

Подготовка:

Згмечете ги бананите со вилушка. Додадете го кокосот измешајте. Направете топчиња и во тава обложена со хартија печете на 180 степени 15 тина минути. Растопете го чоколадото. Макајте ги макаронсот од едната половина.

 

Уживајте во здравите вкусни рецепти на Охриднет.ком! 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK