Вто12102019

Последна промена09:41:55 AM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје Сите домаќинки ја користат, а тоа е многу опасно за здравјето

Сите домаќинки ја користат, а тоа е многу опасно за здравјето

Сподели

Алуминиумска фолија е нешто што многу луѓе го користат секој ден, но не се ни свесни колку е штетно за здравјето.

При подготовка на храна се ослободува голема количина на алуминиум, а тоа е штетно за мозокот, но може да доведе и до појава на Алцхајмерова болест.Ако веќе користите вакви фолии, тогаш немојте да ги загревате.Заради внесување на алуминиум може да се појави болест на коските.
Друг проблем кој може да се јави е со белите дробови, или пак да предизвика проблеми со дишење, пишува република. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK