Нед07122020

Последна промена08:01:50 PM

SCREEN

Cpanel

  

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје Здрав чоко - крем, замена за нутела

Здрав чоко - крем, замена за нутела

Сподели

Здравата храна е база за здравјето а со тоа и среќата на луѓето.

Бидејќи се поголем број граѓани стануваат свесни за потребата од здрава храна , нутриционистите измислуваат рецепти од здрави но избрани намирници кои имаат бенефит врз човековото здравје. 

Нутелата и останатите благи кремови се забранети, но затоа имаат замена во здрава варијанта.

Направете свој здрав крем во кој ќе може да уживате!

Потребно:

 

2 авокада,

2 банани,

од прилика 7 урми (за поблаго треба повеќе),

какао од прилика (да стани кафеаво),

бадемово млеко од прилика (зависно која густина ја сакаме)

рака потпечени лешници

Сите состојки се блендираат во блендер. Добивате вкусен крем кој може да го мачкате на оризови лебчиња.

 

Уживајте

Здравјето на дланка

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK