Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје Предавањето „Како го победив ракот“ и во Битола

Предавањето „Како го победив ракот“ и во Битола

Сподели

Нашата хероина и наша соработничка Билјана Јанеска од Охрид вчера одржа предавање во Битола. 

Темата повторно  „Како го победив ракот“ на барање на бројните граѓани. Предавањето се одржа во градската библиотека со поддршка на Фадил Ибишовски, администратор на групата „Здравјето на дланка“. 

-„Огромен е интересот  кај граѓаните,  а особено ме радува што свеста веќе се менува“, вели Билјана Јанеска. 

Теоријата на Јаневска, која лично го победи ракот со Герсон терапија, што е заснована на здрава храна, подразбира конзумирање на органски  зеленчук и овошје. Докажано е дека секоја болест може да се излекува со внесување на здрава храна и исфрлање на сите отрови од телото. 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK