Сре11132019

Последна промена04:22:56 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје Здравствени прегледи на охридскиот плоштад

Здравствени прегледи на охридскиот плоштад

Сподели

Во пресрет на празникот Илинден, а со цел превентивна грижа за здравјето на населението, особено за време на летниот период, Црвен крст Охрид на 1 август 2018 година, на Градскиот плоштад во Охрид во периодот од 16 – 22 ч. ќе врши бесплатни здравствено-превентивни прегледи.

Медицинските екипи на Црвен крст Охрид ќе бидат на располагање на сите заинтересирани охриѓани и гости кои ќе имаат желба и потреба  да направат основен здравствен преглед-мерење на крвен притисок, ЕКГ и добијат корисни совети за заштита на своето здравје особено при високи температури на воздухот и исложеноста на сонце.  Исто така, од тимовите на парамедици на Црвен крст Охрид  ќе бидат презентирани вештини и техники на правилно укажување прва помош во различни ситуации.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK