Пон12162019

Последна промена10:13:41 AM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје Неодолива понуда во центар за убавина,, Папилон"

Неодолива понуда во центар за убавина,, Папилон"

Сподели

Центарот за убавина Папулон од Охрид повторно со неодолива промоција.

Со ултразвучен пилинг покрај разубавување добивате гратис масажа.

Ултразвучниот пилинг врши длабинско чистење на кожата на лицето и особено е погоден за луѓе со осетлива кожа.Третманот се изведува со помош на ултразвучни бранови.Апаратот со ултразвучни вибрации ги отфрла комедоните од кожата,но притоа нема никакво непријатно чувство.Во исто време се отстранува тенок слој на површински мртви келии од кожата на лицето.Освен далбинско чистење на лицето, овој третман ја зголемува хидратацијата на кожата,ја подобрува нејзината циркулација,го подобрува нејзиниот тонус и структура и допринесува за подобра апсорција на препаратите за нега на лице. Третманот е погоден за секој тип на кожа која има потреба од длабинско чистење, хидратација, освежување.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK