Вто12102019

Последна промена02:41:28 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје Предновогодишна филер акција за подмладување „Др Баткоски“

Предновогодишна филер акција за подмладување „Др Баткоски“

Сподели

Природната убавина мора да се негува за да зачува во подоцнежните години.

 

Стареењето предизвикува физиолошки промени на кожата и поткожното ткиво што најчесто се одликува со појавување на брчки и атрофии на лицето и вратот. Еден од најефикасните и најпопуларните начини за подмладување на деловите на лицето претставува примената на дермални филери на база на хијалиронска киселина. Општоприфатено како нехируршко решение кое дава постојани резултати и истовремено ја задржува особеноста и природниот изглед на лицето. Дермалните филери се применуваат кај корекција на статични и диманични брчки, моделирање и пополнување на подлабоки лузни во кожата како и корекција на изгледот и волуменот на усните. Кај нас со најквалитетните сертифицирани материјали можете многу брзо, сигурно, безболно и едноставно да ја ревитализирате вашата кожа со што на вашето лице ќе му го вратите младиот изглед и свежината.

ДЕРМАЛНИ ФИЛЕРИ НА БАЗА НА ХИЈАЛУРОНСКА КИСЕЛИНА

Инјектабилните дермални филери или кожни импланти се општоприфатени како нехируршка корекција која дава постојани резултати, а во исто време се задржуваат карактеристиките на лицето и природниот свеж изглед. Ваквиот третман е наменет за корекција на статични и динамични брчки, моделирање и пополнување на подлабоки аномалии и лузни на кожата. Исто така дермалните филери се користат и за ревитализација на кожата и изразот на лицето со што се враќа младиот изглед и свежината. Токму поради таа причина ваквиот третман се повеќе се вреднува и користи при било какви естетски естетски зафати со што се зголемува неговата популарност кај пациентите од различни групи и докторите. За пациентите кои планираат да го подмладат својот изглед со помош на инјектабилните дермални филтери, најголема предност претставува моменталната промена после третманот на корекции на брчки или пополнување на дефекти.

Хијалуронската киселина (HA) се наоѓа во нашата кожа природно и претставува клучна молекула во процесот на стареење на кожата. Таа е одговорна за еластичноста и потпорната функција, односно високоеластичните својства на кожата. Младата кожа содржи поголема концентрација на хијалуронска киселина што кожата ја прави помека и по еластична. Но, стареењето е природен процес. Во текот на стареењето се намалува количината на хијалуронската киселина и колагенот, што придонесува за појава на сува кожа и брчки. Како последица на тоа, со влијанието на гравитациските сили и константна употреба на мускулите се формираат брчки, односно лицето губи од волуменот со тоа што уморната кожа нависнува. Со природните филери и останатите производи од линијата на Dermavisc® едноставно и лесно ќе се чувствувате подмладени.

Вратете го сјајот на лицето, тонусот на кожата и младешкиот изглед! Избришете ги годините од вашето лице. 

Денес тоа е достапно по пристапни цени. Дополнително со екстра попуст сите третмани може да ги направите во Стоматолошката ординација „Д-р Баткоски“ во Охрид. И што е најважно  третманите ги прават специјализирани врвни доктори со најквалитетните дермлани филери во светот, кои имаат долготраен ефект. 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK