Вто12102019

Последна промена02:41:28 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје Македонската ракија најдобра на Балканот

Македонската ракија најдобра на Балканот

Сподели

На фестивалот „Salines Spirit Fest“ кој се одржа во Тузла, Босна и Херцеговина, премиум ракијата на Бовин беше оценета од стручното жири, како најдобра ракија во регионот.

 

На фестивалот на овошни ракии и жестоки алкохолни пијалоци, изложуваа над 30 компании од Србија, Босна и Херцеговина, Хрватска и Македонија. Стручното жири, кое ги дегустираше и оценуваше пијалоците беше составено од енолози, професори на технолошки факултети, гурмани и познати угостители.

Посетителите, покрај пијалоци дегустираа и месо и сирења од земјите-учесници на саемот.

МИА 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK