Вто12102019

Последна промена02:41:28 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје Канабис револуција! Конопот дел од производите за убавина

Канабис револуција! Конопот дел од производите за убавина

Сподели

Канабис револуција. Идната година канабисот повеќе  се употребува во производите за убавина.

Последните месеци од 2018 година многу се зборуваше за новата состојка во производите за убавина која се почесто се појавува на пазарот. Во прашање е канабисот.
Мелиса Јоким е прва претприемачка која има компанија за производи за убавина која се одлучи на овој чекор кога во ноември годинава почна да ја осмислува новата колекција со сигурниот но контроверзен канабис.

Веќе во продажба има препарати со канабис. Аптеките Анифарм во земјава  се застапник на колекцијата коноп. 

-„Ефектот на ТХЦ нанесен во облик на крем овозможува мускулна релаксација и ослободување од болката која може да биде од различна причина.

Овие ефекти на состојките што ги содржи конопот искористени се во производство на производи за нега на кожа  сува, атопична и склона кон псоријатични промени. Ја храни, негува и заштитува кожата од сите несакани надворешни делувања. За нега на кожата има гел за туширање, шампон, млеко за тело, крема за раце, тело и лице а маслото од 80% коноп и 20% чајно дрво помага и при третман на кожа со акни, третман на габични инфекции  и  атлетско стапало, појаснуваат фармацевтите. 

 

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK