Саб01232021

Последна промена12:49:14 PM

SCREEN

Cpanel

   

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје Британец тврди дека го победил корона вирусот со виски

Британец тврди дека го победил корона вирусот со виски

Сподели

Британец тврди дека го победил корона вирусот со виски и мед.

25-годишниот Британец, Конор Рид, наставник по англиски јазик од Велс, се заразил со смртоносниот коронавирус во Вухан пред од прилика пред два месеци, но тврди дека се излечил со варено виски со додаток од мед.

Рид, кој во Кина живее последниве три години, а во Вухан последниве 6 месеци, отишол во болница во Универзитетот во Централна Кина во тој град поради отежнато дишење и силна кашлица.

„Користев инхалатор кој ми ја ублажи кашлицата и пиев готвено виски со мед се додека го имав вирусот. Тоа е стар лек, но изгледа дека ја заврши својата работа. Не сакав да пијам антибиотици, кои ми ги препишуваа лекарите, затоа што не сакав да користам фармацевтски средства“, објаснил тој за британските медиуми.

Две недели откако бил пуштен од болница дознал дека бил заразен со корона вирус. 

„Упорно ме прашуваа дали сакам место во авион за да ја напуштам земјата, а јас им велев дека не сакам, дека ќе останам. Јас сум жив доказ дека коронавирусот може да се победи“, додал тој.

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK