Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје

Интервју со д-р Ацо Велески, директор на Специјалната болница за ортопедија и трауматологија „Св. Еразмо“

Пандемијата испишува нова страница  во медицинската историја.

Повеќе...

Д-р Валентина Докоска во Нефрологија Струга: Излезот е во масовна имунизација, вакцините се сосема безбедни!

Д-р Валентина Докоска микробиолог од Нефрологија Струга: Излезот е во масовна имунизација, вакцините се сосема безбедни! 

Повеќе...

Пулмологот Танасоска: Ме загрижува бројот на заболени млади лица, но и непочитувањето на мерките од младите

Билјана Танасоска, специјалист пулмолог на Инфективното одделение во Општата болница во Охрид: Ме загрижува бројот на заболени млади лица, но и непочитувањето на мерките од младите.

Повеќе...

3.500 ковид позитивни се лекуваа во Здравствениот дом во Вевчани

Три и пол илјади ковид позитивни пациенти  изминатава година се лекуваа во Здравствениот дом  „Д-р Светозар Чочороски“ во Вевчани.

Повеќе...

Сестра Тина Гоџоска од Инфективно Охрид: Тагуваме за секој изгубен живот, оздравените ги испраќаме со насмевка

Тина Гоџоска, медицинска сестра од Инфективното одделение во Општата болница во Охрид: Тагуваме за секој изгубен живот, оздравените ги испраќаме со насмевка.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK