Сре11132019

Последна промена04:22:56 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје

Направете сурутка за прочистување на џигерот

Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела објавуваат здрави рецепти со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба. 

Повеќе...

Колку сувомеснати производи смеет да јадете неделно?

Една студија спроведена на 1.000 француски испитаници покажала дека консумацијата на повеќе од четири сендвичи со сувомесни производи неделно, може да биде опасна по вашето здравје, особено за оние кои страдаат од астма.

Повеќе...

Оваа недела зелена салата со мандарини

Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела објавуваат здрави рецепти со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба. 

Повеќе...

Рани знаци на настинка и како да се заштитите пред да легнете болни

Ќе се изненадите дека воопшто не е тешко да спречите појава на настинка.

Повеќе...

Оваа сезона згрејте се со варено вино

Вареното или греено вино е доста популарен пијалaк во студените зимски денови. Неговиот сладок вкус и топлина ви помагаат да се чувствувате порасположено и потопло. Затоа, уште денеска спремете од овој топол напиток и уживајте во вкусот на виното!

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK