Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје

Со режим на исхрана против рак на дојка

Со Научниците во новата студија за Светскиот фонд за истражување на ракот утврдиле дека медитеранската храна го намалува ризикот од рак на дојката за 40 отсто, пренесуваат медиумите.

Повеќе...

Подгответе детокс вода за тенка половина

Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела објавуваат здрави рецепти со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба.

Повеќе...

Ви се лупат дланките - еве што треба да направите

Голем број луѓе страдаат од лупење на кожата од дланките. Оние што почувствувале, знаат дека тоа е иритирачки за кожата и предизвикува чешање, а некогаш дури е и болно.

Повеќе...

Рецепт за прочистување на црниот дроб со суво грозје

Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела објавуваат здрави рецепти со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба.

Повеќе...

Подгответе пченкарни лепчиња од домашно брашно

Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела објавуваат здрави рецепти со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK