Вто11202018

Последна промена07:59:52 PM

 
Back Вие сте на: Home Здравје

Здрави, а неверојатно вкусни бомбици

Во време кога сите внимаваме на здрава храна се почесто  добрите понзавачи на кујната пронаоѓаат рецепти за здрави, но воедно и вкусни десерти. 

Повеќе...

Рецепт за највкусниот азиски ориз

Секогаш истата дилема: Како да се зготви вкусен азиски ориз. Сакаме секое зрно да се двои. Тоа најдобро го прават на блискиот Исток.

Повеќе...

Интервју со нутриционист - Расчистете ги сите дилеми за исхраната

Во време кога сме преплавени со најзразлични информации во медиумите, често пати сме во заблуда. Незнаеме што е здраво, што е здрав начин на исхрана?

Повеќе...

Моќен лек против најтешките болести

Ова растение може да се види насекаде околу нас. Чајот од глуварче дејствува на клетките на ракот, влијае врз нив на таков начин што тие се распаѓаат во рок од 48 часа.

Повеќе...

Највкусниот домашен путер од бадеми

Како да подготвите домашен и неверојатно здрав путер од бадеми? 

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK