Сре11222017

Последна промена12:04:19 AM

 
Back Вие сте на: Home Здравје

Колку сувомеснати производи смеет да јадете неделно?

Една студија спроведена на 1.000 француски испитаници покажала дека консумацијата на повеќе од четири сендвичи со сувомесни производи неделно, може да биде опасна по вашето здравје, особено за оние кои страдаат од астма.

Повеќе...

Рани знаци на настинка и како да се заштитите пред да легнете болни

Ќе се изненадите дека воопшто не е тешко да спречите појава на настинка.

Повеќе...

Оваа сезона згрејте се со варено вино

Вареното или греено вино е доста популарен пијалaк во студените зимски денови. Неговиот сладок вкус и топлина ви помагаат да се чувствувате порасположено и потопло. Затоа, уште денеска спремете од овој топол напиток и уживајте во вкусот на виното!

Повеќе...

Оваа недела зелена салата со мандарини

Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела објавуваат здрави рецепти со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба. 

Повеќе...

6 најдобри природни лекови против настинка

Некои органски производи навистина можат да го подобрат нашето здравје. Ви ги наведуваме шестте најдобри природни лекови за кога ќе ги почувствувате зимските временски услови.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK