Саб08172019

Последна промена05:43:34 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје

Рецепт за највкусниот азиски ориз

Секогаш истата дилема: Како да се зготви вкусен азиски ориз. Сакаме секое зрно да се двои. Тоа најдобро го прават на блискиот Исток.

Повеќе...

Моќен лек против најтешките болести

Ова растение може да се види насекаде околу нас. Чајот од глуварче дејствува на клетките на ракот, влијае врз нив на таков начин што тие се распаѓаат во рок од 48 часа.

Повеќе...

Највкусниот домашен путер од бадеми

Како да подготвите домашен и неверојатно здрав путер од бадеми? 

Повеќе...

Интервју со нутриционист - Расчистете ги сите дилеми за исхраната

Во време кога сме преплавени со најзразлични информации во медиумите, често пати сме во заблуда. Незнаеме што е здраво, што е здрав начин на исхрана?

Повеќе...

Вкусен турски десерт подготвен на здрав начин

Продолжуваат здравите рецепти на Охриднет и Билјана Јанеска.  Еднаш неделно  објавуваме  рецепти и совети  со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK