Сре08212019

Последна промена06:36:46 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје

Излечете главоболка со зелка

Кога ќе почувствувате главоболка не мора веднаш да посегнувате по апчиња.

Повеќе...

Со режим на исхрана против рак на дојка

Со Научниците во новата студија за Светскиот фонд за истражување на ракот утврдиле дека медитеранската храна го намалува ризикот од рак на дојката за 40 отсто, пренесуваат медиумите.

Повеќе...

Рецепт за прочистување на црниот дроб со суво грозје

Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела објавуваат здрави рецепти со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба.

Повеќе...

Подгответе детокс вода за тенка половина

Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела објавуваат здрави рецепти со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба.

Повеќе...

Ви се лупат дланките - еве што треба да направите

Голем број луѓе страдаат од лупење на кожата од дланките. Оние што почувствувале, знаат дека тоа е иритирачки за кожата и предизвикува чешање, а некогаш дури е и болно.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK