Сре08152018

Последна промена09:41:43 PM

 
Back Вие сте на: Home Здравје

Шеќерот е убиец.... Како да се одвикнеме?

Шеќерот и декларативно стана корен на сите здравствени проблеми, но, за жал, неколку децении подоцна.

Повеќе...

Македонски пинџур од компир и суви пиперки

Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела објавуваат здрави рецепти со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба. 

Повеќе...

Направете сурутка за прочистување на џигерот

Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела објавуваат здрави рецепти со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба. 

Повеќе...

Што да јадете за здраво срце?

Забораваме на фактот дека изборот на оброците не е важен само за добрата линија, туку и за срцето.

Повеќе...

Колку сувомеснати производи смеет да јадете неделно?

Една студија спроведена на 1.000 француски испитаници покажала дека консумацијата на повеќе од четири сендвичи со сувомесни производи неделно, може да биде опасна по вашето здравје, особено за оние кои страдаат од астма.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK