Сре08152018

Последна промена09:41:43 PM

 
Back Вие сте на: Home Здравје

Исфрлете ги шеќерите и чуствувајте се убаво

Избегнувањето на шеќери е многу поважно од избегнување на масти, и тоа е правилото според кое треба да се исхранувате.

Повеќе...

Вкусен компир со лукче... здраво вкусно некалорично

 

Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела објавуваат здрави рецепти со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба. 

Повеќе...

Здрав и неверојатно вкусен намаз од сончоглед

Како што најавивме , Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела ќе објавуваат здрави рецепти со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба. 

Повеќе...

Како да препознаете здрава органска храна

Денес сите се обидуваме да живееме здраво. сакаме да се храниме здраво да не внесумае отови. Знаеме дека за тоа е потребна органска здрава храна без пестициди, но често сме излажани не знаеме како да ја препознаеме.

Повеќе...

Оризова вода за здрава и сјајна коса

Оризовата вода се користи со векови од жените во Азија за нивната убава кожа и коса.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK