Саб08172019

Последна промена05:43:34 PM

SCREEN

Cpanel

          

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Здравје

Македонски пинџур од компир и суви пиперки

Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела објавуваат здрави рецепти со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба. 

Повеќе...

Што да јадете за здраво срце?

Забораваме на фактот дека изборот на оброците не е важен само за добрата линија, туку и за срцето.

Повеќе...

Колку сувомеснати производи смеет да јадете неделно?

Една студија спроведена на 1.000 француски испитаници покажала дека консумацијата на повеќе од четири сендвичи со сувомесни производи неделно, може да биде опасна по вашето здравје, особено за оние кои страдаат од астма.

Повеќе...

Направете сурутка за прочистување на џигерот

Охриднет и Билјана Јанеска секоја недела објавуваат здрави рецепти со кои ќе ја подобрите вашата здравствена состојба. 

Повеќе...

Рани знаци на настинка и како да се заштитите пред да легнете болни

Ќе се изненадите дека воопшто не е тешко да спречите појава на настинка.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK