Пет08142020

Последна промена04:34:21 PM

SCREEN

Cpanel

  

 
  • sileks
Back Вие сте на: Home Наука „GOOGLE“ најскап бренд 2017 година

„GOOGLE“ најскап бренд 2017 година

Сподели

„Google“, „Apple“, „Microsoft“, „Amazon“ и „Facebook“ ја формираат заедно челната петорка на најскапите брендови во светот за 2017 година.

Тоа го наведува заедничкиот годишен извештај на британските компании „WPP“ и „Kantar Millward Brown“ насловен „BrandZ Top Global 100“.

И оваа година, првите тројца остануваат непроменети, но пак „Amazon“ регистрира најголем скок од нив – само за година брендот на Безос успеал да се искачи од седмо до четврто место, зголемувајќи го профитот за близу 50 млн. долари. Вкупната добивка на петте водечки компании пак сочинува 25% од вкупните приходи на сите останати 100 бренда, вклучени во рангирањето.

 

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK