Вто07172018

Последна промена05:44:50 PM

 
Back Вие сте на: Home Наука

Ќе се произведуваат цигари без чад

Пушењето цигари повеќе нема да биде исто како порано, а луѓето околу пушачите, превенствено децата, нема да бидат пасивни пушачи.

Повеќе...

Фејсбук развива уред за дигитална телепатија

Одделот Building 8, задолжен за најновиот хардвер на Facebook, објави нови работни места. Едно од нив е „brain-computer interface“ инженер со научен степен, кој за две години би можел да помогне во изградбата на овој уред.

Повеќе...

Во Франција направен пат кој прави струја!

Патна делница со должина од еден километар, покриена со соларни панели, беше отворена официјално во Франција.

Повеќе...

Популарниот фејсбук месинџер може да ве прислушкува

Корисниците на Фејсбук Месинџер би требало да знаат дека оваа апликација може да ве прислушува дури и кога не го користите телефонот.

Повеќе...

Светот го чека еден од најголемите напади околу Нова година, кој никој не може да го спречи

Милиони се спремаат за огнометите за Нова година, но специјалната новогодишна испорака од Сонцето може да стигне и порано.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK