Вто01232018

Последна промена10:40:05 PM

 
Back Вие сте на: Home Наука

Наука: Среќата зависи од здравјето и пријателите, а не од парите

Истражувањата низ годините велат дека справувањето со ментално здравствените проблеми е поефикасно од намалување на сиромаштијата за зголемување на стапката за среќа....

Повеќе...

Знаци кои ќе ви покажат дека читате лажна вест на Фејсбук

Лажните вести стануваат вистински проблем. Можеби мислите дека ќе забележите и ќе знаете ако една вест е лажна, меѓутоа може да им се случи на сите да бидат измамени.

Повеќе...

Научници ќе ја тестираат брзината на светлината

Науката би можела во целост да ги отфрли основните сфаќања за вселената. Се подготвува тестирање на теоријата за брзината на светлината што долго време се сметаше за радикална. Ако се покаже дека теоријата е точна, би можела да ги промени основните концепти за вселената кои досега се сметаа точни, пишува Индипендент.

Повеќе...

Грешки на социјалните мрежи кои се штетни за вашите односи

Социјалните мрежи целосно го променија начинот на кој комуницираме.

Повеќе...

Што ќе се случи ако го снема сонцето?

Сонцето не само што е центарот на нашиот Сончев систем, туку е и единствената причина што постоиме. Но, што ќе ни се случи доколку него одеднаш го снема?

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK