Чет07192018

Последна промена04:01:29 PM

 
Back Вие сте на: Home Наука

Facebook додава опција за тајни разговори

Дејвид Маркус, шефот на Facebook одделот посветен на Messenger, со соопштение изјави дека компанијата започнала со тестирање на end-to-end енкрипција како начин за овозможување на поголема сигурност и приватност на пораките.

Повеќе...

Паметно ќебе кое може да ви го спаси животот

Сите би требало да знаат како да пружат основна прва помош, меѓутоа ретки се тие кои се толку сигурни во себе и навистина би го направиле тоа.

Повеќе...

Од денес пониски цени во регионалниот роаминг

Од денеска за 17,2 процента ќе биде пониска цената за минута појдовен повик во роаминг помеѓу Македонија, Србија, Црна Гора и Босна и Херцеговина. За 11,1 процент ќе се намали цената на СМС, а за 35,7 проценти на МB интернет.

Повеќе...

Откриени 4 нови планети на кои може да има живот

Вселенскиот телескоп Кеплер на НАСА откри 104 нови планети надвор од нашата галаксија.

Повеќе...

На тлото на Марс никнале ротквици, грашок и домати

Тим холандски научници неодамна на тло кое одговара на составот на тлото на Марс успеале да засадат растенија кои може да се јадат и кои се безбедини за човекот.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK