Вто07172018

Последна промена05:44:50 PM

 
Back Вие сте на: Home Наука

Со едни слушалки превод на сите јазици

Меѓународната комуникација честопати е тешка доколку не го знаете нивниот јазик па честопати не можете да завршите ни обични задачи како да купите кафе или леб.

Повеќе...

Апликација за повлекување на пораки испратени по грешка

Колку пати сте испратиле погрешна порака. Пред да  имате последици има начин да ја повлечете.

Повеќе...

До 2018 проверка на идентитетот преку увото

Компанијата NEC разви нов идентификациски систем кој за проверка на идентитетот на корисникот ќе го користи човечкото уво.

Повеќе...

Нема веќе лажни фејсбук профили

Лажните профили и лажното претставување, вознемирување, навредување се огромни проблеми за фејсбук, па оваа друштвена мрежа со новата опција одлучи да стави крај.

Повеќе...

Мумбај ги забрани селфи фотографиите

Индискиот град Мумбај, во кој живеат над 12 милиони жители, одлучи да ги забрани селфи-фотографиите во 16 градски области, откако е забележан драстичен пораст во бројот на несреќни и смртни случаи поврзани со овој тренд.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK