Нед12092018

Последна промена11:17:42 AM

 
Back Вие сте на: Home Наука

Мумбај ги забрани селфи фотографиите

Индискиот град Мумбај, во кој живеат над 12 милиони жители, одлучи да ги забрани селфи-фотографиите во 16 градски области, откако е забележан драстичен пораст во бројот на несреќни и смртни случаи поврзани со овој тренд.

Повеќе...

Постои ли друга планета Земја?

Ако мислевте дека шансите да најдеме вселива планета како Земјата се 1 на милион, се лажете. 1 на 700,000,000,000,000 милиони е.

Повеќе...

Апликација за навигација без интернет

Неверојатно но вистинито е тоа дека дури 60% од планетата Земја нема пристап на интернет што значи дека брзиот и лесен пристап до информации не е возможен за поголемиот дел од популацијата.

Повеќе...

Самсунг телефоните добиваат Android 6.0

Ах, Android...дури неколку месеци по претставувањето на Marshmallow 6.0, телефоните конечно започнуваат да добиваат апдејт на оваа верзија. Меѓу првите производители е Samsung..

Повеќе...

НАСА ќе ја решава мистеријата на Марс

НАСА за денес закажа прес конференција на која ќе го открие „решението за големата мистерија на Марс“.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK