Нед12092018

Последна промена11:17:42 AM

 
Back Вие сте на: Home Наука

Научници тврдат дека го нашле клучот за да го запрат стареењето

Експериментите се правени врз глувци и не само што процесот на стареење бил запрен туку му била дадена обратна насока.

Повеќе...

Наредната генерација USB конектори ќе се вклучуваат независно како се завртени

Во развој е наредната спецификација на USB приклучоци, објавија USB 3.0 Promoter Group, група на компании кои го промовираат USB, а ја сочинуваат Hewlett-Packard, Intel, Microsoft, Renesas Electronics и Texas Instruments.

Повеќе...

Видео: Трикот со кршење на пивско шише со вода на успорена снимка

Интересно видео каде е покажано како се крши шише од пиво наполнето со вода само со мал удар со рака.

Повеќе...

Видео: Кинескиот лунарен модул се спушти на Месечината.

Успешно спуштање на првата кинеска мисија на Месечината.

Повеќе...

LED тепих - го претвора подот во екран

Интересна идеја како да се искористи подот за повеќе намени.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK