Нед12092018

Последна промена11:17:42 AM

 
Back Вие сте на: Home Наука

Фејсбук ќе може да ве шпионира!

Најпопуларната социјална мрежа на светот најави новина која сериозно ги загрижи нејзините корисници, со која сериозно се доведува во прашање приватноста на сите кои ја користат.

Повеќе...

„GOOGLE“ најскап бренд 2017 година

„Google“, „Apple“, „Microsoft“, „Amazon“ и „Facebook“ ја формираат заедно челната петорка на најскапите брендови во светот за 2017 година.

Повеќе...

Не пишувајте пораки кога возите, одговорете автоматски

Одговорот на пораките може да се регулира, па да нема потреба да го ризикувате својот и животот на останатите додека сте во автомобил, или едноставно не сте во можност да посегнете по телефонот. Кај некои понови модели на автомобили постои одлична OS интеграција.

Повеќе...

Нова измама на фејсбук, внимавајте!

На Фејсбук кружи  измама при што главна цел се информациите кои ги крие вашиот профил.

Повеќе...

Тајни разговори - нова опција на вибер

„Вибер“ деновиве  ја активира опцијата „Сикрет четс“, која што ќе значи поголема дискретност за корисниците.

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK