Нед12092018

Последна промена11:17:42 AM

 
Back Вие сте на: Home Наука

Рускиот YOTA смартфон користи два дисплеи за да заштеди батерија

Рускиот производител Yota devices го промовираше двостраниот, секогаш вклучен смартфон.

Повеќе...

Кина го лансира првиот лунарен ровер

Кина ја лансираше првата мисија на месечината која вклучува ровер, како најнов чекор во нивната амбициозна вселенска програма.

Повеќе...

Amazon Prime air service - беспилотни летала за достава

Претставникот на Амазон Џеф Безос го претстави новиот систем за достава а се состои од беспилотни летала "октокоптери".

Повеќе...

  • Granit

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK