Сре12012021

Последна промена09:48:53 AM

SCREEN

Cpanel

   

За 6,1 отсто се помалку новозаразени со КОВИД-19 од 22 до 28 ноември во однос на претходната недела, информира Институтот за јавно здравје. 

Охриѓанец нападнал сограѓанин пред продавница. 

Сообраќајот на државните патишта утринава се одвива по влажни коловози, со остатоци на кашест снег на коловозот на некои повисоки места.

Екипи на ЈП „Охридски комуналец“ од утринава преземаат интензивни активности за расчистување на снегот од коловозите, тротоарите, пешачките патеки, ...

Закажана  четвртата седница на Советот на општина Охрид за ден 06.12.2021 година ( понеделник ) со почеток во 09:00 часот.

Согласно временските неприлики и засилениот јужен ветар, екипите на Ј.П.„Охридски Комуналец” изминатиов викенд беа вонредно ангажирани за ...

Во среда во ЦК „Григор Птличев“ Охрид ќе се прикажува детскиот филм „Мираи“ (Mirai).

Од среда во сите трговски обејкти пластичните биоразградиви кеси ќе се наплаќаат по 15 денари.

        
 

 

 

Вести

ИЈЗ: Намален бројот на новозаблени со Ковид

ИЈЗ: Намален бројот на новозаблени со Ковид

За 6,1 отсто се помалку новозаразени со КОВИД-19 од 22 до 28 ноември во однос на претходната недела, информира Институтот за јавно здравје. 

Повеќе

Охриѓанец нападнал сограѓанин пред продавница

Охриѓанец нападнал сограѓанин пред продавница

Охриѓанец нападнал сограѓанин пред продавница. 

Повеќе

Внимателно возење поради појава на голомразица

Внимателно возење поради појава на  голомразица

Сообраќајот на државните патишта утринава се одвива по влажни коловози, со остатоци на кашест снег на коловозот на некои повисоки места.

Повеќе

Се работи на расчистување на снегот

Се работи на расчистување на снегот

Екипи на ЈП „Охридски комуналец“ од утринава преземаат интензивни активности за расчистување на снегот од коловозите, тротоарите, пешачките патеки, ча...

Повеќе

Советниците ќе одлучуваат за нацрт годишните програми

Советниците ќе одлучуваат за нацрт годишните програми

Закажана  четвртата седница на Советот на општина Охрид за ден 06.12.2021 година ( понеделник ) со почеток во 09:00 часот.

Повеќе

Се расчистува градското пристаниште и кејот

Се расчистува градското пристаниште и кејот

Согласно временските неприлики и засилениот јужен ветар, екипите на Ј.П.„Охридски Комуналец” изминатиов викенд беа вонредно ангажирани за расчистување...

Повеќе

Во ЦК „Григор Прличев“ Охрид ќе се прикажува детскиот филм „Мираи“

Во ЦК „Григор Прличев“ Охрид ќе се прикажува детскиот филм „Мираи“

Во среда во ЦК „Григор Птличев“ Охрид ќе се прикажува детскиот филм „Мираи“ (Mirai).

Повеќе

  • sileks
  • sileks
  • image

Света великомаченица Марина

Света  великомаченица Марина

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 17 јули, се обележува...

Повеќе

ФОТО: Тони Михајловски со семејството викендов уживаа во Охрид

ФОТО: Тони Михајловски со семејството викендов уживаа во Охрид

Познатиот актер Тони Михајловски викендов беше во Охрид со повод и убава причина...

Повеќе

Пренос на моштите на Свети Николај, Чудотворец Мирликиски

Пренос на моштите на Свети Николај, Чудотворец Мирликиски

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Пренос на моштите на Св...

Повеќе

Се одбележува Светскиот ден на срцето

Се одбележува Светскиот ден на срцето

Специјалната болница за кардиоваскуларни болести традиционално секоја година се ...

Повеќе

Балевски: Да веруваме на медицината, да се вакцинираме сите!

Балевски: Да веруваме на медицината, да се вакцинираме сите!

 

Во охридската болница во четвртиот бран на пандемијата има многу помалку хоспит...

Повеќе

Реклама
 

Фото

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK