Пет10222021

Последна промена06:47:18 PM

SCREEN

Cpanel

   

Се поставува вториот асфлатен слој на коловозот на улицата „Јане Сандански“, со што целосно се комплетира реконструкцијата на една од најважните ...

Во рамките на ревитализацијата e опфатено и воспоставување поврзаност меѓу Студенчишкото Блато и Охридското Езеро преку канали, ветува кандидатот за ...

„Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира, стои во соопштението од кандидатот ...

Скопјанец агресивно се однесувал кон вработена во охридската болница.

Двајца охриѓани и еден кумановец заработија пријава за нанесување тешка телесна повреда.

Охрид добива нова пешачко – рекреативна патека од паркот „Билјанини извори“ до истоимениот Спортско рекреативен центар, ветува кандидатот за ...

Квалитетно изработената урбанистичко-планска документација овозможува заштита и унапредување на животната средина, а пак уредувањето на просторот и ...

Поради изведување на градежни работи за асфалтирање, во четврток на 21.10.2021 година (од 05:00 часот) ќе биде затворена за сообраќај улицата „Јане ...

        
 

 

 

Вести

Финишира реконструкцијата на улицата „Јане Сандански“

Финишира реконструкцијата на улицата „Јане Сандански“

Се поставува вториот асфлатен слој на коловозот на улицата „Јане Сандански“, со што целосно се комплетира реконструкцијата на една од најважните сообр...

Повеќе

Пецаков ветува ревитализација на Студенчишкото блато

Пецаков ветува ревитализација на Студенчишкото блато

Во рамките на ревитализацијата e опфатено и воспоставување поврзаност меѓу Студенчишкото Блато и Охридското Езеро преку канали, ветува кандидатот за г...

Повеќе

Георгиески: Градиме плоштади го враќаме сјајот на чаршијата

Георгиески: Градиме плоштади го враќаме сјајот на чаршијата

„Урбана култура“ е еден од клучните проекти во нашата предизборна програма кој наскоро започнува да се реализира, стои во соопштението од кандидатот з...

Повеќе

Скопјанец агресивно се однесувал кон вработена во охридската болница

Скопјанец агресивно се однесувал кон вработена во охридската болница

Скопјанец агресивно се однесувал кон вработена во охридската болница.

Повеќе

Двајца охриѓани и еден кумановец заработија пријава за нанесување тешка телесна повреда

Двајца охриѓани и еден кумановец заработија пријава за нанесување тешка телесна повреда

Двајца охриѓани и еден кумановец заработија пријава за нанесување тешка телесна повреда.

Повеќе

Геогиески ветува нова пешачко – рекреативна патека од паркот „Билјанини извори“ до Спортско рекреативен центар

Геогиески ветува нова пешачко – рекреативна патека од паркот „Билјанини извори“ до Спортско рекреативен центар

Охрид добива нова пешачко – рекреативна патека од паркот „Билјанини извори“ до истоимениот Спортско рекреативен центар, ветува кандидатот за градонача...

Повеќе

Пецаков ветува фотоволтаични панели на спортската сала, базенот и на трибина на Градскиот стадион

Пецаков ветува фотоволтаични панели на спортската сала, базенот и на трибина на Градскиот стадион

Квалитетно изработената урбанистичко-планска документација овозможува заштита и унапредување на животната средина, а пак уредувањето на просторот и не...

Повеќе

  • sileks
  • sileks
  • image

Света великомаченица Марина

Света  великомаченица Марина

Според календарот на МПЦ (Јулијанскиот календар) денеска е 17 јули, се обележува...

Повеќе

ФОТО: Тони Михајловски со семејството викендов уживаа во Охрид

ФОТО: Тони Михајловски со семејството викендов уживаа во Охрид

Познатиот актер Тони Михајловски викендов беше во Охрид со повод и убава причина...

Повеќе

Пренос на моштите на Свети Николај, Чудотворец Мирликиски

Пренос на моштите на Свети Николај, Чудотворец Мирликиски

Според календарот на МПЦ денес се одбележува споменот на Пренос на моштите на Св...

Повеќе

Се одбележува Светскиот ден на срцето

Се одбележува Светскиот ден на срцето

Специјалната болница за кардиоваскуларни болести традиционално секоја година се ...

Повеќе

Балевски: Да веруваме на медицината, да се вакцинираме сите!

Балевски: Да веруваме на медицината, да се вакцинираме сите!

 

Во охридската болница во четвртиот бран на пандемијата има многу помалку хоспит...

Повеќе

Реклама

 
  

Фото

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK