Сре05252022

Последна промена10:53:20 AM

SCREEN

Cpanel

   

: Покупка квартиры в ипотеку. Как взять в ипотеку квартиру быстро. Квартира в ипотеку от застройщика. Снять квартиру длительно без посредников. Быстро снять квартиру без посредников недорого. Снять квартиру посуточно без посредников. Сделать теплый пол своими руками. Как сделать теплый пол электрический своими руками. Инфракрасный теплый пол своими руками.
Ремонт компьютера своими руками. Как взять кредит малому бизнесу без поручителей. Помощь малому бизнесу кредиты. Новые серверы world of warcraft. Все популярные серверы world of warcraft. Играть бесплатно в world of warcraft. Чертежи фрезерного станка по дереву. Качественные чертежи самодельных фрезерных станков. Чертеж фрезерного станка. Оценка стоимости недвижимости. Узнать рыночная оценка недвижимости. Оценка рыночной стоимости недвижимости. Хороший ремонт компьютеров срочно. Ремонт компьютеров на дому. Кредит на развитие малого бизнеса.

Меѓународен тим археолози  ќе го истражува подвoдниот локалитет Врбник.

Вечерва во катедралната црква Св. Софија во Охрид свечено беше отворена меѓународната археолошка конференција „ The Mechanism of Power“.

Заврши исплатата на ученичките и студентските стипендии, за кои од буџетот на Општина Охрид беа наменети вкупно 3.928.500 денари.

Вевчани ја чисти депонијата, ќе се поставува видео надзор, а ќе има и санкции за несовесно одлагање отпад.

Ние, “возљубените чеда на бога”, ние мирјаните, тоест народот – плебсот, можеме, барем за малку, да здивнеме,по сослужението на македонските и ...

Туристи од Англија истепале охриѓанец.

Полициско возило удри велосипедист во Охрид.

Со низа активности, Општина Охрид го одбележува денешниот национален празник посветен на Сесловенските просветители Кирил и Методиј.

        
 

 

 

Вести

Меѓународен тим археолози ќе го истражува подвoдниот локалитет Врбник

Меѓународен тим археолози  ќе го истражува подвoдниот локалитет Врбник

Меѓународен тим археолози  ќе го истражува подвoдниот локалитет Врбник.

Повеќе

Охрид домаќин на меѓународната археолошка конференција

Охрид домаќин на меѓународната археолошка конференција

Вечерва во катедралната црква Св. Софија во Охрид свечено беше отворена меѓународната археолошка конференција „ The Mechanism of Power“.

Повеќе

Заврши исплатата на ученичките и студентските стипендии

Заврши исплатата на ученичките и студентските стипендии

Заврши исплатата на ученичките и студентските стипендии, за кои од буџетот на Општина Охрид беа наменети вкупно 3.928.500 денари.

Повеќе

Вевчани ја чисти депонијата, ќе се поставува видео надзор

Вевчани ја чисти депонијата, ќе се поставува видео надзор

Вевчани ја чисти депонијата, ќе се поставува видео надзор, а ќе има и санкции за несовесно одлагање отпад.

Повеќе

За мирјаните – радоста во надевањето, за патриците – одговорноста во опстојувањето

За мирјаните – радоста во надевањето, за патриците – одговорноста во опстојувањето

Ние, “возљубените чеда на бога”, ние мирјаните, тоест народот – плебсот, можеме, барем за малку, да здивнеме,по сослужението на македонските и српскит...

Повеќе

Туристи од Англија истепале охриѓанец

Туристи од Англија истепале охриѓанец

Туристи од Англија истепале охриѓанец.

Повеќе

Полициско возило удри велосипедист во Охрид

Полициско возило удри велосипедист во Охрид

Полициско возило удри велосипедист во Охрид.

Повеќе

  • sileks
  • image
Реклама
 

Фото

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK