Нед07032022

Последна промена05:58:40 PM

SCREEN

Cpanel

   

: Покупка квартиры в ипотеку. Как взять в ипотеку квартиру быстро. Квартира в ипотеку от застройщика. Снять квартиру длительно без посредников. Быстро снять квартиру без посредников недорого. Снять квартиру посуточно без посредников. Сделать теплый пол своими руками. Как сделать теплый пол электрический своими руками. Инфракрасный теплый пол своими руками.
Ремонт компьютера своими руками. Как взять кредит малому бизнесу без поручителей. Помощь малому бизнесу кредиты. Новые серверы world of warcraft. Все популярные серверы world of warcraft. Играть бесплатно в world of warcraft. Чертежи фрезерного станка по дереву. Качественные чертежи самодельных фрезерных станков. Чертеж фрезерного станка. Оценка стоимости недвижимости. Узнать рыночная оценка недвижимости. Оценка рыночной стоимости недвижимости. Хороший ремонт компьютеров срочно. Ремонт компьютеров на дому. Кредит на развитие малого бизнеса.

Вечерва и утре илјадници верници ќе го посетат манастирскиот комплекс “Свети Наум” на брегот на Охридското езеро.

Загрижувачки податоци од последната студија на Македонското здружение за заштита при работа.

Доктори, директори, раководители, вработени во јавен сектор, сите што навршиле 64 години од денеска заминуваат во пензија. Отстапки нема за никој.

Зачестија нападите од бездомни кучиња во струшко.

ЈП Охридски Комуналец ја исчисти дивата депонија кај Горна Порта која беше направена од несовесни граѓани.

Синоќа во НУЦК “Григор Прличев“, беше отворена изложбата на фотографии “Блиски средби – Охрид 2022“, на фото клубот Лесковац, од Србија.

Наскоро на територијата на општина Охрид ќе започне со работа првиот Младински Центар кој ќе функционира согласно Законот за младинско учество и ...

На 28.06.2022 година околу 13 часот, на локален пат помеѓу струшките сека Боровец и Лакавица, кај месноста „Равење“, полициски службеници од ...

        
 

 

 

Вести

Свети Наум Чудотворец - Чудата и моќта на светителот

Свети Наум Чудотворец - Чудата и моќта на светителот

Вечерва и утре илјадници верници ќе го посетат манастирскиот комплекс “Свети Наум” на брегот на Охридското езеро.

Повеќе

Работниците работат во нехумани услови, зголемен бројот на несреќи при работа

Работниците работат во нехумани услови, зголемен бројот на несреќи при работа

Загрижувачки податоци од последната студија на Македонското здружение за заштита при работа.

Повеќе

Сите кои наполнија 64 години од денес задолжителна пензија

Сите кои наполнија 64 години од денес задолжителна пензија

Доктори, директори, раководители, вработени во јавен сектор, сите што навршиле 64 години од денеска заминуваат во пензија. Отстапки нема за никој.

Повеќе

Зачестија нападите од бездомни кучиња во струшко

Зачестија нападите од бездомни кучиња во струшко

Зачестија нападите од бездомни кучиња во струшко.

Повеќе

Исчистена дивата депонија кај Горна Порта

Исчистена дивата депонија кај Горна Порта

ЈП Охридски Комуналец ја исчисти дивата депонија кај Горна Порта која беше направена од несовесни граѓани.

Повеќе

Отворена изложбата на фотографии “Блиски средби – Охрид 2022“

Отворена изложбата на фотографии “Блиски средби – Охрид 2022“

Синоќа во НУЦК “Григор Прличев“, беше отворена изложбата на фотографии “Блиски средби – Охрид 2022“, на фото клубот Лесковац, од Србија.

Повеќе

Коалицијата СЕГА вработува во Младинскиот центар во Охрид

Коалицијата СЕГА вработува во Младинскиот центар во Охрид

Наскоро на територијата на општина Охрид ќе започне со работа првиот Младински Центар кој ќе функционира согласно Законот за младинско учество и млади...

Повеќе

  • sileks
  • sileks
  • image

Репортажа: Србија привлекува се поголем број туристи

Репортажа: Србија привлекува се поголем број туристи

Србија се попривлечна туристичка дестинација. Историјата, природните убавини, те...

Повеќе

Коста Митрески - на велосипед низ Европа за 30 дена

Коста Митрески - на велосипед низ Европа за 30 дена

Коста Митрески е млад човек со страст кон животот и авантурите. На почетокот од м...

Повеќе

Страсна Седмица – Велики Понеделник

Страсна Седмица – Велики Понеделник

Во Православната Црква последната седмица од Христовиот живот се вика Страсна се...

Повеќе

Реклама
 

Фото

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK