Двајца напаѓачи истепале едно лице

Нарушен јавниот ред и мир, двајца напаѓачи истепале охриѓанец.

На 05.09.2022 во 20.10 часот во СВР Охрид, пријавено е нарушување на јавен ред и мир со физички напад извршен од E.З.(37) и Е.З.(33), врз Р.С.(34), сите од Охрид. Против напаѓачите ќе биде поднесена соодветна пријава, информира портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

Social profiles

Охрид

Струга

Вевчани