Пон04122021

Последна промена09:39:48 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Хуманитарен концерт во Охрид

Сподели

Во рамки на своите хуманитарни активности Црвен крст Охрид преку Клубот на Млади при Црвен крст Охрид организира хуманитарен ПИЈАНО КОНЦЕРТ на кој ќе настапи талентираната  пијанистка Викторија Митеска во класата на проф. д-р Ана Гацева.

Хуманитарниот музички настан ќе се одржи на 07.09.2017 г. (четврток) во просториите на Основното музичко училиште Методи Патчев во Охрид, со почеток во 19 ч.

Влезот е слободен, а средствата собрани во собирните каси на Црвен крст Охрид поставени на влезот, ќе бидат наменети за здравствените потреби на лица со социјален ризик од Охрид.

Ве очекуваме и Ви гарантираме музичко уживање и хуманост.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK