Пон07062020

Последна промена02:43:34 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Започна изградбата на улицата “Млака” во Вевчани

Сподели

Општина Вевчани денеска започна со изградба на локална улица „Млака“.

 

Овој пат со години беше  земјен нетампониран.

Со асфалтирањето на улицата  ќе им се олесни движењето на жителите кои живеат на овој потег. Изградбата на патот треба да заврши за 10-тина дена.

Инаку оваа улица беше дел од изборната програма на градоначалникот на општина Вевчани,  Цветомир Угриноски.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK