Пон08032020

Последна промена02:18:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Запленети 2 тона марихуана на брод во Грција

Сподели

Грчката крајбрежна стража откри и заплени два тони марихуана, јавија грчките медиуми.

 

Канабисот е пронајдена на брод што пловел под странско знаме.

Бродот од претходно бил набљудуван, а запрен е на околу 40 наутички милји јужно од островот Крит, во близина на градот Ларапетра.

Бродот, на кој е откриена марихуаната испловил од Кипар, а крајна десетинација била Шпанија, пренесува Курир.мк. 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK