Пон08032020

Последна промена02:18:24 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Снег и дожд и во наредните денови

Сподели

На планините падна првиот снег. Дежурните служби ги предупредуваат возачите на внимателно возење по лизгавите коловози и особено на планинските превои каде е формирана снежна покривка.

 

Надлежните служби опоменуваат и на носење задолжителна зимска опрема. Ваквото дождливо време со врнежи и од снег ќе се задржи и во наредните неколку дена.

Времето утре ќе биде претежно облачно со повремен локален дожд, а на планините од снег.

Кон крајот на денот во северните делови од земјата врнежите од дожд ќе преминуваат во врнежи од снег и на некои пониски места. Ќе дува слаб, а поладне до умерен северен ветер.

Температурата од два до 12 степени./ Канал 5 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK