Вто07072020

Последна промена03:26:43 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Затвореник предизвикал пожар во охридскиот затвор

Сподели

Затвореникот оставил неизгасната цигара.

СВР Охрид поднесе кривична пријава против Ч.Р.(20) од Виница поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело ,,предизвикување општа опасност”. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, информира дека пријавениот, кој се наоѓа во Казнено-поправната установа Охрид на издржување затворска казна, на  05.08.2018  година во 21.45 часот во КПУ - Затвор Охрид,  од неизгасната цигара предизикал пожар во собата во која бил сместен. 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK