Пон11302020

Последна промена12:25:19 AM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Поскапеле пиперките а поефтиниле лимоните и бананите

Сподели

Според податоците на Државниот завод за статистика, најголем пораст на најчестите цени на земјоделските производи на зелените пазари во ноември 2013, во споредба со истиот месец од 2012 година, се забележува кај зелените пиперки и црвените пиперки.

 

Најголемо намалување на цените е забележано кај лимоните и бананите. 

Најголемо зголемување на најчестите цени на земјоделските производи на пазарите на големо во ноември 2013, во споредба со истиот месец од 2012 година, се забележува кај кромидот и лукот. Најголемо намалување се забележува кај морковот и бананите.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK