Пон01182021

Последна промена06:36:01 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

На Ќафасан уапсен албанец по кој трагал Интерпол

Сподели

На Ќафасан уапсен албанец по кој  Интерпол имал распишано потерница. 

 

-На 14.04.2019 година во 13.15 часот на Граничниот премин „Ќафасан“, при контрола на лицето З. Ц.(46) од Република Албанија, било утврдено дека се наоѓа на стоп листата по барање од СМПС - Интерпол Скопје. Лицето било приведено и предадено на полициски службеници од Полициската станица Струга за понатамошна постапка, информираат од МВР. 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK