Чет07292021

Последна промена06:48:09 PM

SCREEN

Cpanel

   

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

"Волкот и седумте јариња" ќе се прикажува во Охрид

Сподели

Во НУ Центар за култура “Григор Прличев”-Охрид ќе се прикажува детската балетска претстава "Волкот и седумте јариња".

 

Претставата ќе се прикажува во  недела на  29-ти Декември 2013 година, со почеток 12.00 часот, голема сала. Влезот ќе чини   50 денари, а ќе има и подароци за најмладите.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK