Пет07102020

Последна промена07:02:02 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Австралијанка била непристојна во Охрид

Сподели

Својата непристојност ја искажала во ресторант во Охрид.

Како што информираат од канцеларијата за односи со јавноста во СВР Охрид, „На 24.06.2019 година околу 18 часот и 30 минути, во угостителски објект лоциран на улицата „Св.Климент Охридски“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со непристојно однесување извршено од Е.С.М.(33) од Перт-Австралија“.
- Таа е приведена во СВР Охрид и против неа, во согласност со Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе биде поднесена соодветна пријава, соопшти Стефан Димоски, портпарол на СВР Охрид.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK