Вто03312020

Последна промена04:37:47 PM

SCREEN

Cpanel

          

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Повисоки плати за вработените во градинките

Сподели

Јунската плата на вработените во градинките  овој месец ќе биде повисока за 16 отсто.

 

Од СДСМ велат  дека продолжуваат со креирање и имплементација на политики и реформи кои носат повеќе пари за сите граѓани.

„Со измените на Законот за заштита на децата, јунската плата на сите вработени во градинките е повисока за 16 отсто. Зборот важи, за нас секој е важен!“, информираат од СДСМ.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK