Сре07152020

Последна промена08:04:09 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Холанѓанка починала во Струга

Сподели

Немало траги на насилство врз 27 годишната туристка.

На 03.07.2019 година, во соба во хотел во Струга, почината била пронајдена В.С.(27) од Кралството Холандија, која бил дел од група туристи. Портпаролот на СВР Охрид, Стефан Димоски, информира дека „лекар од Итна медицинска помош констатирал смрт без траги на насилство. По наредба на Јавен обвинител, телото на починатата било дадено на обдукција“.

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK