Пон08102020

Последна промена12:01:54 PM

SCREEN

Cpanel

  

  • sileks
Back Вие сте на: Home

Артикли

Нарушен јавниот мир на „Туристичка“

Сподели

Нарушувањето било со тепачка помеѓу три лица.

На 07.07.2019 година околу 17,00 часот, на булевар „Туристичка“ во Охрид, нарушен е јавниот ред и мир со физичка пресметка помеѓу Д.Ц.(50) од една и Љ.Н.(44) и Б.Н.(41) од друга страна, сите од Охрид.
По целосно документирање на настанот, СВР Охрид, во согласност со одредбите од Законот за прекршоци против јавниот ред и мир, ќе поднесе пријава.

 

ФОТО

 

ПРИДРУЖЕТЕ НИ СЕ НА FACEBOOK